За чисте місто!
головна сторінкаконтактна інформаціякарта сайту
За чисте місто!
» Адреси громадських приймалень

   Центральний офіс

    м. Тернопіль
вул. Листопадова, 2,
тел.  (0352) 42-21-01
e-mail: zamisto@mail.ru

За чисте місто!
» Корисні посилання
Президент України
Урядовий портал
Верховна Рада України
Громадянське суспільство і влада
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ
Національний знак єкологічного маркування
Міжнародний Фонд "Єдиний світ"

У ТЕРНОПОЛІ ДІЄ НІЧНА ЕКОЛОГІЧНА ВАРТА


Минулого четверга, 18 лютого відбулася вже друга прес-конференція новоствореної громадської організації «За чисте місто!». На зустрічі з журналістами також були присутні міський голова Тернополя у 2002-2006 рр. Богдан Левків і заступник нині чинного міського голови з питань житлово-комунального господарства  Микола Марценюк. Аби отримати відповіді, так би мовити з перших уст, на прес-конференцію запросили і міського голову Романа Заставного, однак він зібрання проігнорував.

- Мер відмовився від зустрічі, пославшись на підготовку до Євро’2012,-обурювалась голова обласної громадської організації «За чисте місто!» Тетяна Білінська. – Та про яке Євро’2012 може йтися? Що має до цього наше місто, та ще й таке запаскуджене? Наша справа – вимагати, щоб з міста негайно вивезли сміття, а справа органів місцевого самоврядування – організувати його вивезення.

Щодо ситуації зі сміттям, то на запитання журналістів і громадських активістів замість мера відповідав його заступник Микола Марценюк.

- Усі перевізники уклали угоду із сміттєзвалищами, окрім одного, тому з деяких вулиць не забирали відходи до цього часу, - пояснив Микола Марценюк. – Наразі ситуація знову погіршується, бо частинна полігонів за межами області відмовилася приймати тернопільське сміття, до решти  - через поганий стан доріг неможливо під’їхати. Жодне діюче сміттєзвалище на Тернопільщині також не хоче приймати відходи. Наразі тривають переговори...

У провалі перемовин із громадами області, де розташовані сміттєзвалища, члени громадської організації «За чисте місто!» звинувачують мера Романа Заставного.

- Перед тим, як планувати будівництво сміттєпереробного заводу чи облаштування сміттєзвалища на території громади, треба обов’язково поцікавитися думкою людей, які там мешкають, - переконана Тетяна Білінська. – Потрібно насамперед з ними зустрітися, пояснити, обговорити всі проблемні моменти, і, зрештою переконати людей у корисності такого проекту. Міський голова Тернополя Роман Заставний діє навпаки – за спинами мешканців села підписує державні акти про відведення земельних ділянок, на зустрічі з селянами приїжджають його представники, які обіцяють людям вирішити проблему до певного терміну, однак, щойно виїхавши за межі села, вони «забувають» про свої обіцянки. А ще можновладці чомусь ігнорують те, що нині люди готові боротися за свої права та за землю, на якій будуть жити їхні діти.

Заяви чинної влади про те, що усі попередні мери не переймалися проблемою вивезення сміття під час прес-конференції спростував тернопільський міський голова у 2002-2006 рр. Богдан Левків.

- Влада має бути чесною і правдивою. Якщо ти дав слово, то його потрібно дотримуватися, а не вивозити сміття потайки. Ми так ніколи не робили, - наголосив він.

Щоб не допустити в місті нагромадження сміття та не допустити його на необлаштовані сміттєзвалища, члени громадської організації «За чисте місто!» організовують у Тернополі патрулювання.

- Рівно за тиждень після  «репрезентації» «сміттєвої карти»  Терн опілля, з-під під’їздів почали вивозити сміття, що нагромадилося там за кілька місяців – розповіла Тетяна Білінська. – Одначе нам невідомо, куди саме транспортують відходи. Аби відстежити, чи, бува, їх не викидають десь поперед поля, як це трапилось раніше, ми створили так звану екологічну нічну варту. Усі виявлені порушення члени нашої організації будуть фіксувати і передавати у відповідні державні органи.

Члени неурядової організації «За чисте місто» залучають волонтерів, які будуть прищеплювати юним тернополянам екологічну культуру. Разом з тим вони готують документальний фільм про стихійне сміттєзвалище у Малашівцях, який продемонструють під час наступної прес-конференції, що відбудеться у четвер, 25 лютого, в центральному офісі ТО «За чисте місто!» на Листопадовій.

Дата: 24.02.2010
Автор: Люба Лазука
Джерело: Нова Тернопільська газета № 8(493)

Повернутися у розділ ЗМІ
» Додаткові розділи
» Фотоматеріали
» Медіа файли
Перше засідання громадської ради з питань екології
Перше засідання громадської ради з питань екології
 Переглянути відео
 Усі відео матеріали
» Пошук по сайту
» За чисте місто!
© ТОГО «За чисте місто!»

Про організацію        Наша Тернопільщина        Нормативно-правові документи        Громадські приймальні        Діяльність організації        Засоби масової інформації        Корисна інформація        Зворотній зв’язок
Створення сайтуweb-студія «Kenga» Web-студія «Kenga»