За чисте місто!
головна сторінкаконтактна інформаціякарта сайту
За чисте місто!
» Адреси громадських приймалень

   Центральний офіс

    м. Тернопіль
вул. Листопадова, 2,
тел.  (0352) 42-21-01
e-mail: zamisto@mail.ru

За чисте місто!
» Корисні посилання
Президент України
Урядовий портал
Верховна Рада України
Громадянське суспільство і влада
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ
Національний знак єкологічного маркування
Міжнародний Фонд "Єдиний світ"

Акції

Всесвітній День Пам`яті

жертв дорожньо - транспортих пригод

У неділю, 21 листопада, пройшов Усесвітній день пам’яті жертв дорожньо-транспортних пригод.

  Щороку в автомобільних аваріях гинуть сотні людей. Лише з січня по жовтень, поточного року, в Україні сталося понад 2,5 тисяч наїздів на пішоходів, при цьому загинуло більше 400 людей.

  Аби привернути до цієї проблеми увагу водіїв і ще раз нагадати їм про правила поведінки на дорозі, активісти ГО «За чисте місто!» спільно з працівниками ДАІ влаштували акцію «Безпечний перехід».

У п’ятницю зранку ми зібралися біля пішохідного переходу, що на вул. Крушельницької (саме тут за статистикою стається найбільше наїздів на пішоходів). Разом із працівниками міліції ми допомагали діткам, які спішили до школи, переходити дорогу і пояснювали їм важливість знання правил дорожнього руху.

  Найбільше дітей зацікавила жовта мурашка організації «За чисте місто!» і вони сміло подавали їй руку, щоб разом безпечно подолати пішохідний перехід.

  Багато таких переходів у Тернополі не облаштовані належним чином, тому безпечними на 100 відсотків їх аж ніяк не назвеш. Бракує світлофорів, фарба, яка позначає перехід подекуди стерлась, і не завжди побачиш знак пішохідного переходу. Та причина аварійних ситуацій не тільки у цьому.

  Нещодавно, лише за одну добу, в країні, під колесами автівок загинуло майже два десятка людей, які переходили дорогу на «зебрі».

  Чому так стрімко зростає кількість власне таких ДТП? Адже пішохідний перехід має бути найбезпечнішою зоною руху! І коли вже сама аварія відбулася, в кращому випадку, суперечки між пішоходом і водієм не уникнути. Перші традиційно лають «баранів» із купленими правами, другі кричать на «оленів», що самі кидаються під колеса…

  Я часто спілкуюся з водіями маршрутних таксі: одні нарікають на погані дороги, інші на «сліпих» пішоходів, треті – на правила дорожнього руху…

  Але напевне причина у самій культурі відносин між тими хто на колесах і хто на ногах. Треба, насамперед, змінювати не правила дорожнього руху, а свою поведінку до оточуючих. Тоді і дороги будуть безпечними і правила зрозумілими.

 

22 листопада 2010р.

 

 

 

 

                                               «Допоможи дітям!»

  До Усесвітнього Дня  захисту дітей ТГО «За чисте місто!» провели акцію «Допоможи дітям!». Волонтери організації протягом двох днів відвідували нічні клуби міста, але не для розваги, а для великої і доброї мети – збору коштів на лікування шестирічного хлопчика, Головатого Анатолія, який хворіє лейкемією.
   У кожному з клубів проводився аукціон, на якому виставлялися лоти, власноруч зроблені ГО «ГАММА ярмарка». Активісти цієї організації не вперше долучаються до подібних благодійних акцій, тому доля маленького Анатолія не змогла залишити байдужими їх щирих сердець.

  Отож, волонтери ГО «За чистем місто!» зібрали 2 628 грн. 86 коп. усі зібрані кошти перерахували на благодійний рахунок хворого хлопчика.
  Від імені організації «За чисте місто!» щиро дякуємо за розуміння і підтримку нічним клубам Riverpool - в особі арт-директора Саші Хомича, Pudra – в особі арт-директора Руслана миронова і Partu Clab – в особі арт-директора Сергія сапіги.

 20 листопада 2010р.

 

 

 

 

 Активісти ТГО «За чисте місто!» взяли участь в акції «Серце до серця»

   У неділю, 23 травня у Тернополі, на Співочому Полі відбувся концерт з нагоди 5-тої ювілейної акції Всеукраїнського доброчинного фонду «Серце до серця». Усі небайдужі мешканці нашого міста об’єдналися серцями, поклавши кошти у скриньки, з якими ходили волонтери акції, щоби  разом досягнути поставленої мети – дати шанс на життя малятам, які народилися із вадами здоров’я.

   Метою акції був суспільний збір коштів на закупівлю нового обладнання для пологових будинків міста.

   Активісти ТГО «За чисте місто!» не залишились осторонь цього заходу – долучилися до організації концерту, волонтери від організації також ходили із скриньками, пояснювали тернополянам суспільну важливість такої акції та збирали кошти на придбання нового обладнання до пологових будинків нашого міста.

 

 

23 травня 2010 р.

 

 

 

 

 

День довкілля по - тернопільськи

    У 1997 році, у  третю неділю квітня, було організовано акцію “Дерево – Життя”, яка полягала в залученні людей до благоустрою та озеленення своїх населених пунктів.  З того часу, традиційно, у цей день в Україні проводяться суботники та інші заходи для поліпшення екологічного стану навколишнього середовища. ТГО «За чисте місто» також не залишилась осторонь. Тому у підтримку всеукраїнської акції День довкілля було прибрано околиці Тернопільського ставу.

   Понад 30 активістів організації, не зважаючи на погану погоду, з хорошим настроєм та ентузіазмом, очистили найбільш забруднену частину берегів ставу від сміття, адже Тернопільський став є родзинкою нашого міста.

   Було назбирано близько 30 мішків сміття, які зусиллями організаторів вивезли на паспортизоване сміттєзвалище.

 

 

 

Дивитись фото

Дивитись відео

17 квітня 2010 р.

 

 

 

 

Алея молодіжних організацій у Тернополі  

    У суботу, 10 квітня, за участю  двадцяти однієї громадської  організації міста у парку “Топільче” відбулася акція: “Посади дерево”, до якої долучилися активісти ТГО «За чисте місто!».  

   Було насаджено близько 30 саджанців. Учасники акції посадили  клени, липи та каштани, у парковій зоні біля річки Серет. Навіть дітлахи, які прийшли у парк із батьками  із зацікавленням допомагали дорослим. Усі хто брав участь у акції  обіцяли доглядати за своїми саджанцями допоки ті виростуть.

   Головною метою заходу було об’єднання громадських молодіжних організацій Тернополя ціллю привернути увагу влади  до екологічного стану нашого міста.

   Новонасаджену алею назвали Алеєю молодіжних організацій Тернопілля.

   Організатором акції виступив Ігор Сцібайло, член Тернопільської Молодіжної Міської Ради та Асоціації Захисту Прав і Свобод Молоді “Дружба”. Захід отримав підтримку від Головного управління з питань туризму, молоді та спорту.

   - Така акція є цікавою та особливо актуальною, зважаючи на сьогоднішній стан довколишнього середовища. Подібні  заходи привертають увагу громадськості до екологічних проблем нашого міста, - говорить голова ТМГО «За чисте місто!» Антон Рекуш.

   Тернопіль завжди було одним з найкрасивіших і найзеленіших міст України, і приємно, що молодь активно бере участь у розвитку культури нашого міста.

Дивитись відео

10 квітня 2010 р.

 

 

 

 

Вже вдруге Тернопільська обласна громадська організація «За чисте місто!» організувала суботник! 

   Незабаром Великоднє свято, яке несе з собою радість і очищення душі. Хочеться щоб і Тернопіль був чистим у цей Великий день! Тому на велику толоку зібралося багато молоді. 

   Розпочали прибирання з території біля офісу громадської організації. Окрім того, що позамітали та очистили сквер, активісти посадили на клумбі квіти.

   Прибрали біля тернопільської липи – пам’ятки Тернополя.До акції долучилися учні 19 школи м.Тернополя. Діти, разом із своїми вчителями, прибирали паркову зону на масиві БАМ. А наймолодшій учасниці виповнилося всього лише чотири рочки! Проте мітлою маленька помічниця вправлялася, як справжня господинька! Така ініціатива вражає до глибини душі, адже діти – наше майбутнє.

   Також учасники толоки, за проханням жителів вулиці Чернівецької, прибирали територію біля багатоповерхівок.

   -  Картина, яку ми побачили, приїхавши на Чернівецьку, шокувала. – говорить голова ТМГО «За чисте місто!» Антон Рекуш. – Спершу ми навіть не знали «з якого боку» взятися за роботу, настільки засміченою була територія. Проте спільними зусиллями привели до порядку лісосмугу біля будинків. 

   Останнім пунктом стала вулиця Живова, біля автовокзалу, де теж ситуація була невтішною. Обрали саме цю вулицю тому що тут проходять усі маршрути міжміського і міжобласного маршрутів. А гості міста, через вікна автобусів, бачать лише одне: «файне» місто «по-коліна» в смітті!

   -  Ми навіть два телевізори знайшли, мало-що не на тротуарі, - каже голова ТМГО «За чисте місто!» Антон Рекуш – а це практично центр міста. Шкода, що люди перестали думати про власну культуру поведінки, а влада ховається від проблеми.

   Хоча прибрано було тільки чотири вулиці, та місто, завдяки нам таки стало чистішим до Великодніх свят!

Дивитись фото

Дивитись відео

27 березня 2010 р.

 

 

 

 

Влада не може, - ми допоможем!

    Зустріти весну не народним гулянням, а народним прибиранням! Так вирішили члени громадської організації «За чисте місто!» та вийшли на вулиці Тернополя з робочим інвентарем.
   Кілька годин кропіткої праці – і деякі вулиці, сквери та частини паркових зон стали чистими.
   -  Наше місто, на жаль, стало дуже брудним, – зауважили в обласній організації «За чисте місто!», – влада ж замість того, аби прибрати, скаржиться, що бракує двірників, коштів і ще чогось. Ми натомість вийшли з мітлами на вулиці міста, кілька годин мели, збирали сміття, чистили. Тепер бачимо результат!
Такою акцією громадська організація «За чисте місто!» показала міській владі, як потрібно прибирати в Тернополі.
   -  Обирали ті чи інші вулиці чи сквери ми не випадково, – розповіли керівники організації «За чисте місто!». – спочатку вивчили ситуацію із засміченістю та обрали найбрудніші території. З них і почали…
   Пакетоване сміття учасники акції складали у причіп трактора, який нам надало у користування підприємство «КомЕнерго-Тернопіль». Особиста подяка за допомогу директору приватного підприємства пані Ользі Збишківні.
   -  За чотири години причіп вщент заповнили сміттям, – говорить голова міської громадської організації «За чисте місто!» Антон Рекуш. – Усі відходи відвезли на легалізоване сміттєзвалище. Таким чином ми показали владі, що навести лад у місті можна. І це дуже легко зробити. Було б бажання.
   Долучились до нашої акції й пересічні тернополяни. Вони охоче приєднувались до волонтерів організації «За чисте місто!» та прибирали й підмітали територію навколо своїх будинків. За що згодом й отримали від нас подарунки. А роботяща малеча після толоки смакувала чесно заробленими цукерками.  

Дивитись фото

Дивитись відео

6 березня 2010р.

 

 

 

 

До організації «За чисте місто!» долучились студенти педуніверситету

 

   - Така акція була першою в низці презентацій, які ми невдовзі плануємо провести у всіх вузах міста, – розповів голова Тернопільської міської громадської організації «За чисте місто!» Антон Рекуш. – Після нинішньої презентації до нас вже приєдналися 20 студентів педуніверситету.

   До речі, місцеве студентство віднедавна може поспілкуватись і в чаті громадської організації «За чисте місто!» на сайті «вКонтакте». Там однодумці можуть поділитися розмірковуваннями про роботу організації, поспілкуватися та висловити свої пропозиції. 

Дивитись відео

25 лютого 2010 р.

 

 

 

 

Малашівці вимагають рекультивації

  До громадської організації «За чисте місто!» звернулись мешканці с. Малашівці Зборівського району, де понад 30 років (10 – офіційно, за документами, а решта – нелегально) діяло міське сміттєзвалище.

  Люди попросили підтримки та допомоги у вирішенні питання закриття сміттярки та її рекультивації.

-  Мешканці Малашівців 28 вересня 2009 року перейменували у «чорний понеділок», – говорить голова міської громадської організації «За чисте місто» Антон Рекуш. –  Тоді представники влади за допомогою силових структур, кулаків та погроз примусили людей впустити 52 вантажівки зі сміттям на звалище. Мерія заявляла, що має рішення суду, яке дозволяє скидати сміття у Малашівцях. Однак сам документ селяни й донині не бачили.

  Обіцяної рекультивації також досі не провели. Сміттярку засипали 10-сантиметровим шаром землі, на якій посадили кілька кущів. Однак це не вирішує проблеми. 

-  Ми хочемо, щоб сміттєзвалище закрили і провели там рекультивацію, – йдеться в зверненні селян. – Ми хочемо нарешті забути, що таке захворювання в кожній хаті, постійний сморід. Колись чисте село перетворилося на суцільну сміттярку. Ми не проти Тернополя і також хочемо, щоб місто було чистим і охайним. Але, повірте, жити так як донедавна - нестерпно. Ми мріємо забути про сміттярку, як про сон жахів.

  Селяни бідкаються, що з обіцяних коштів-компенсації виділили лише 50%, однак зараз представники влади заявляють, що не мають більше жодних зобов’язань перед мешканцями Малашівців.

-  Мер Тернополя обіцяв нам, що закриють сміттєзвалище, а на тому місці збудуть чи то сміттєпереробний завод, чи то сміттєсортувальну лінію, – розповіли члени ініціативної групи с. Малашівці. – Це допомогло б запобігти екологічній катастрофі та й, зрештою, збільшити кількість робочих місць. Обіцяли також рекультивувати сміття. Однак зараз ми не віримо цій владі і не хочемо з ними мати ніякої справи. Нехай тільки залишать нас у спокої і не перетворюють село на сміттярку.

  Громадська організація «За чисте місто» звернулась до міського голови, фракцій міськради з проханням вивчити ситуацію та віднайти кошти для рекультивації Малашівського сміттєзвалища. А також виконати обіцянки щодо фінансування-компенсації селянам за попередні роки.

22 лютого 2010 р.

 

 

 

 

Тернопільська влада утворила сміттярку поруч із цілющим джерелом.

   Миролюбівку засипали тернопільським сміттям. Мешканці села звернулись до громадської організації «За чисте місто» з проханням допомогти.

  -  Перед тим, як планувати сміттєзавод, сміттєзвалище чи будь-яку іншу споруду на території громади, потрібно обов’язково поцікавитись думкою людей, які там проживають, – переконана голова Тернопільської обласної громадської організації «За чисте місто» Тетяна Білінська. –  Потрібно насамперед з ними зустрітися, пояснити, обговорити всі проблемні моменти та, зрештою, зацікавити людей в корисності нового проекту. Міський голова Тернополя Роман Заставний натомість діє тоталітарно: за спинами мешканців села підписуються держакти на земельну ділянку, на зустрічі з селянами приїжджають його представники, обіцяють людям вирішити проблему в певний термін, однак чиновники, щойно виїхавши за межі села, забувають за людей і обіцянки. І чомусь вони ігнорують те, що сьогодні люди готові боротися за свої права та за землю, на якій житимуть їхні діти.

   Ми виїхали до Миролюбівки, аби на місці з’ясувати ситуацію.

   Попри обіцянки міської влади запакувати вже вивезене влітку минулого року до села міське сміття та прибрати територію в двотижневий термін, відходи й надалі гниють та розкладаються неподалік людських помешкань.

   Сміттярку тернопільська міська влада утворила на відстані 0,5 км від… цілющого джерела. Б’ють на сполох люди у селі, сільські священики, депутати. Однак представники владних структур до них залишаються глухими.

 Дивитись відео

15 лютого 2010 р.

 

 

 

Тернопільшина стає... маленьким "Чорнобилем"

    Наш край, де є чимало санаторіїв і який завжди славився цілющими водами, поступово перетворюється на «маленький Чорнобиль», застерігають в організації «За чисте місто».

   І якщо раніше проблема засміченості стосувалась лише самого Тернополя та кількох навколишніх сіл, то тепер «загиджене» чи не все передмістя.

- Відходи туди просто звозять та вкидають у рови, – заявила голова Тернопільської обласної громадської організації «За чисте місто» Тетяна Білінська. – А потім, щоб не надто накопичувалось, підпалюють.

   Вихід з цієї ситуації є, стверджують в обласній організації «За чисте місто!». Вже зараз «тернопільське сміття» готові прийняти на різних офіційних сміттєзвалищах як в нашій області, так і сусідніх. Але чомусь місцева влада відхиляє ці варіанти. Чи, бува, не тому, що деякі її представники й самі мають бізнесовий інтерес у цій галузі?.. 

Дивитись фото

Дивитись відео

11 лютого 2010 р.

if(window.savefrom__lm){savefrom__lm.setLanguage('ru'); savefrom__lm.useSmallButton = true; savefrom__lm.modifyTextLink = false; savefrom__lm.go();}if(window.savefrom__lm){savefrom__lm.setLanguage('ru'); savefrom__lm.useSmallButton = true; savefrom__lm.modifyTextLink = false; savefrom__lm.go();}
Повернутись до розділу Діяльність організації
» Додаткові розділи
» Фотоматеріали
» Медіа файли
Перше засідання громадської ради з питань екології
Перше засідання громадської ради з питань екології
 Переглянути відео
 Усі відео матеріали
» Пошук по сайту
» За чисте місто!
© ТОГО «За чисте місто!»

Про організацію        Наша Тернопільщина        Нормативно-правові документи        Громадські приймальні        Діяльність організації        Засоби масової інформації        Корисна інформація        Зворотній зв’язок
Створення сайтуweb-студія «Kenga» Web-студія «Kenga»