За чисте місто!
головна сторінкаконтактна інформаціякарта сайту
За чисте місто!
» Адреси громадських приймалень

   Центральний офіс

    м. Тернопіль
вул. Листопадова, 2,
тел.  (0352) 42-21-01
e-mail: zamisto@mail.ru

За чисте місто!
» Корисні посилання
Президент України
Урядовий портал
Верховна Рада України
Громадянське суспільство і влада
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ
Національний знак єкологічного маркування
Міжнародний Фонд "Єдиний світ"

Символіка області

 

 Герб Тернопільської області — один із символічних знаків Тернопільської області.


Герб: у синьому полі навхрест золоті меч (вістрям додолу) та ключ (вушком вліво, борідкою вниз), над ними – три срібні вежі. Щит може накладатися на золотий пшеничний сніп, декоративні гілки, перевиті малиновою стрічкою й увінчані золотим Тризубом. Герб затверджений рішенням Тернопільської обласної ради від 21.12. 2001 № 317 з доповненнями, внесеними її рішенням від 18. 11. 2003 № 203. Згідно з «Положенням про зміст, опис і порядок застосування символіки Тернопільської області», меч і ключ на гербі відображають історичну роль краю у захисті українських земель та Європи від нашестя завойовників із прадавніх часів. Три фортечні вежі символізують три історичні землі, з частин яких сформована сучасна Тернопільська область, — Галичину, Волинь і Поділля, і характеризують один із найважливіших історичних факторів регіону в якому зосереджено найбільшу кількість оборонних замків України.
Малий герб — це заокруглений знизу синій щит. У главі щита — три срібні (білі) вежі з відчиненими воротами, в яких золотий цоколь і золоті бійниці. В кожної вежі — три бланки. У центральній частині щита — навхрест золоті меч (вертикально, вістрям донизу) і ключ (горизонтально, вушком вліво, борідкою донизу). Великий герб складається з малого герба і допоміжних позащитових елементів: щита, накладеного на пшеничне колосся, декоративних гілок українського орнаменту та малинових стрічок девізу, що увінчані золотим тризубом.

Прапор Тернопільської області є офіційним символом Тернопільської області, який наслідує історичну традицію використання регіональної символіки, атрибутом місцевих органів самоврядування та виконавчої влади.

Спершу у грудні 2001 року затверджено прямокутне полотнище з співвідношенням сторін 2:3, яке складалося з двох горизонтальних смуг — жовтої і синьої у співвідношенні 1:2. На жовтій смузі — три білих вежі з відчиненими воротами. На синій — посередині жовтий вертикальний меч руків'ям догори і горизонтальний жовтий ключ борідкою донизу і направо.

Однак після зауважень Українського геральдичного товариства щодо герба новим рішенням від 18 листопада 2003 року змінено й прапор області.

Прапор: прямокутне синє полотнище зі співвідношенням сторін 2:3, посередині покладені навхрест жовті меч і ключ, над ними — три білі вежі.
Повернутись до розділу Наша Тернопільщина
» Додаткові розділи
» Фотоматеріали
» Медіа файли
Перше засідання громадської ради з питань екології
Перше засідання громадської ради з питань екології
 Переглянути відео
 Усі відео матеріали
» Пошук по сайту
» За чисте місто!
© ТОГО «За чисте місто!»

Про організацію        Наша Тернопільщина        Нормативно-правові документи        Громадські приймальні        Діяльність організації        Засоби масової інформації        Корисна інформація        Зворотній зв’язок
Створення сайтуweb-студія «Kenga» Web-студія «Kenga»