За чисте місто!
головна сторінкаконтактна інформаціякарта сайту
За чисте місто!
» Адреси громадських приймалень

   Центральний офіс

    м. Тернопіль
вул. Листопадова, 2,
тел.  (0352) 42-21-01
e-mail: zamisto@mail.ru

За чисте місто!
» Корисні посилання
Президент України
Урядовий портал
Верховна Рада України
Громадянське суспільство і влада
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ
Національний знак єкологічного маркування
Міжнародний Фонд "Єдиний світ"

Наукове та освітнє співробітництво

В останні роки значно активізувалось наукове й освітнє співробітництво із зарубіжними вищими навчальними закладами, освітніми й науковими міжнародними фондами та організаціями.

Проводиться робота щодо забезпечення багатоканального фінансування науково-дослідних робіт. Шість вищих навчальних закладів Чернігівщини ІІІ-ІV рівнів акредитації та обласний інститут післядипломної педагогічної освіти ведуть наукову роботу, до якої залучено понад 1,5 тис. фахівців, серед них 61 доктор та 468 кандидатів наук, і обдарована студентська молодь. На базі закладів освіти створені та функціонують науково-дослідні лабораторії, в яких сконцентровані висококваліфікований науковий потенціал, технології та обладнання.

Так, в Чернігівському державному педагогічному університеті ім. Т.Г.Шевченка створена науково-дослідницька кафедра, яка фінансується за грантом Міжнародного фонду "Відродження" і є складовою Мегапроекту "Вища освіта - лідерство для прогресу". В реалізації цього проекту наукові працівники історичного факультету активно співпрацюють з науковими центрами Росії, Білорусії, Польщі, Німеччини та інших європейських країн.

Ніжинський державний педагогічний університет ім. М.В.Гоголя налагодив плідну співпрацю з Університетом Айова (США) по реалізації спільного проекту "Реформи і оновлення педагогічної освіти в Україні та США", який передбачає виконання 9 спільних наукових тем з питань розробки та впровадження нових інформаційних технологій у навчальний процес школи і вищого навчального закладу, розробок нових і вдосконалення діючих навчальних планів і програм. Підписано декілька договорів про співробітництво: з Мозирським державним педагогічним інститутом імені Н.К.Крупської в напрямку удосконалення навчально-виховного процесу в вищому навчальному закладі та підвищенню професійно-педагогічного і спеціального рівня підготовки майбутніх вчителів; з Національним парком "Прип'ятським" в плані взаємних консультацій, участі членів кафедри зоології Ніжинського педуніверситету в інвентаризації фауни парку, обміну літературою, спільних публікацій.

Кафедри вищих навчальних закладів Чернігівщини підтримують творчі стосунки з ведучими закордонними освітньо-науковими організаціями та відомими вченими, зокрема з Росії та Білорусії. Частина колективних тем мають не тільки регіональний, але й міжнародний характер, наприклад, "Література і культура Полісся", "Рослинність Полісся" тощо.

В напрямку взаємодії у сфері використання новітніх технологій Чернігівським державним технологічним університетом проведена науково-дослідницька робота по вивченню теоретичних і практичних проблем підвищення електроенергії. Розроблена теорія нового класу джерела живлення радіоелектронної апаратури, яка відповідає енергетичним стандартам, прийнятим в країнах Євросоюзу. Результати наукових досліджень обговорювались на 2 міжнародних конференціях за участю російських та білоруських колег.

З метою вдосконалення реалізації системи ступеневої освіти здійснюються відповідні інтегративні процеси.

Ринкові відносини в Україні спричинили створення та розгалуження мережі навчальних закладів недержавної форми власності. Сьогодні на території області функціонують більше 20 структурних підрозділів як державних, так і недержавних ВНЗ з інших регіонів.
Повернутись до розділу Наша Тернопільщина
» Додаткові розділи
» Фотоматеріали
» Медіа файли
Перше засідання громадської ради з питань екології
Перше засідання громадської ради з питань екології
 Переглянути відео
 Усі відео матеріали
» Пошук по сайту
» За чисте місто!
© ТОГО «За чисте місто!»

Про організацію        Наша Тернопільщина        Нормативно-правові документи        Громадські приймальні        Діяльність організації        Засоби масової інформації        Корисна інформація        Зворотній зв’язок
Створення сайтуweb-студія «Kenga» Web-студія «Kenga»