За чисте місто!
головна сторінкаконтактна інформаціякарта сайту
За чисте місто!
» Адреси громадських приймалень

   Центральний офіс

    м. Тернопіль
вул. Листопадова, 2,
тел.  (0352) 42-21-01
e-mail: zamisto@mail.ru

За чисте місто!
» Корисні посилання
Президент України
Урядовий портал
Верховна Рада України
Громадянське суспільство і влада
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ
Національний знак єкологічного маркування
Міжнародний Фонд "Єдиний світ"

Файне місто чи «маленький Чорнобиль»?!

Ще на початку 2009 року Тернопіль входив у трійку найчистіших та найзеленіших міст України. А вже за кілька місяців місто перетворилось на великий смітник. Купи непотребу, неприємний запах, миші й щурі, зграї ворон навколо переповнених контейнерів. І тут же поруч - ігрові майданчики, дитсадки, школи… Тут гуляють наші діти. Цим ми дихаємо.

 

З проблемою сміття тернополяни живуть уже впродовж більш як півроку. Але ситуація наразі залишається такою ж критичною. Поки морози рятують від антисанітарії, але весна не за горами. З кожним днем стовпчик термометра підніматиметься все вище, сніги почнуть танути - і ми буквально плаватимемо у смітті.

 

- Люди зневірились у дієспроможності міської влади, а чиновники натомість заспокоїлись, - зауважила голова Тернопільської обласної громадської організації “За чисте місто” Тетяна Білінська. – Влада у цей нелегкий час просто грається в “мовчанку”, ігнорує та відтерміновує вирішення проблеми. Ситуація загострюється, та найжахливіше, що тернополяни практично змирилися зі сміттярками біля власних помешкань.

Саме для того, аби примусити чиновників працювати на громаду та виконувати свої безпосередні обов’язки, на Тернопільщині й створили ТОГО “За чисте місто”. Й не випадково символом організації обрали мураху – соціальну тварину й санітара природи. Вона у розпачі закликає усіх згуртуватись і допомогти у вирішенні проблеми, бо інакше й наше озеро, й парки, й сквери просто зникнуть.

- Просимо не ототожнювати нас з жодною політичною партією чи з іменами чиновників, - наголосив Антон Рекуш, заступник голови ТОГО “За чисте місто”. – Тут просто зібрались однодумці й небайдужі мешканці Тернополя. Ми вже дослідили ситуацію зі сміттям у всіх мікрорайонах файного міста, а також на стихійних сміттєзвалищах. Результат шокував навіть бувалих.

Наш край, де є чимало санаторіїв і який завжди славився цілющими водами, поступово перетворюється на “маленький Чорнобиль”. Гряде велика екологічна катастрофа, застерігають в організації. І якщо раніше проблема зі сміттям стосувалась лише Тернополя та кількох навколишніх сіл, то тепер засмічене чи не все передмістя. Відходи вивозять з обласного центру за кілька кілометрів і просто викидають у рови, а потім ще й підпалюють, щоб не накопичувались. Усі ці кричущі факти зафіксували фото- й відеокамери аматорів. Так і народилися відеофільм про проблему непотребу, а також “сміттєва” карта міста, які й презентували журналістам під час прес-конференції.

У ТОГО “За чисте місто” запевнили, що вихід із ситуації є, й запросили усіх небайдужих людей приєднатися, щоб зробити чистими не тільки Тернопіль, а й околиці.

Дата: 18.02.2010
Автор: Катерина ВЕРГУН
Джерело: http://www.svoboda.te.ua/index.php/realiji/sytuacija/63-fajne-misto.html

Повернутися у розділ ЗМІ
» Додаткові розділи
» Фотоматеріали
» Медіа файли
Перше засідання громадської ради з питань екології
Перше засідання громадської ради з питань екології
 Переглянути відео
 Усі відео матеріали
» Пошук по сайту
» За чисте місто!
© ТОГО «За чисте місто!»

Про організацію        Наша Тернопільщина        Нормативно-правові документи        Громадські приймальні        Діяльність організації        Засоби масової інформації        Корисна інформація        Зворотній зв’язок
Створення сайтуweb-студія «Kenga» Web-студія «Kenga»