За чисте місто!
головна сторінкаконтактна інформаціякарта сайту
За чисте місто!
» Адреси громадських приймалень

   Центральний офіс

    м. Тернопіль
вул. Листопадова, 2,
тел.  (0352) 42-21-01
e-mail: zamisto@mail.ru

За чисте місто!
» Корисні посилання
Президент України
Урядовий портал
Верховна Рада України
Громадянське суспільство і влада
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ
Національний знак єкологічного маркування
Міжнародний Фонд "Єдиний світ"

У ТЕРНОПОЛІ З’ЯВИЛИСЯ ЛЮДИ, ЯКІ ОЧИСТЯТЬ МІСТО ВІД СМІТТЯ. У ТОМУ ЧИСЛІ – Й ЛИСТОПАДОВУ!

Громадська організація з промовистою назвою «За чисте місто!» виникла нещодавно в Тернополі, а минулого четверга 11 лютого, відбулася її офіційна презентація в офісі організації, що за іронією долі розташований навпроти… міської ради. Активісти цієї громадської організації стверджують, що вже втомилися мовчки спостерігати за екологічною катастрофою, що насувається на Тернопіль у результаті бездіяльності мера Заставного і його команди. Аби розрухати владу і примусити працювати на громаду та виконувати свої обов’язки, молоді й небайдужі тернополяни і організувалися в громадську неурядову організацію «За чисте місто!» Обласну організацію з однойменною назвою очолила Тетяна Білінська, а міську – Антон Рекуш. Свою діяльність волонтери організації фактично почали у грудні минулого року і до свого, так би мовити, офіційного старту вже встигли зробити багато: зокрема, створили «сміттєву» карту, аналогів якої, мабуть, немає в Україні, та відзняли аматорський документальний фільм.

- Наші волонтери ходили містом з відеокамерою та фотоапаратом, щоб зафіксувати найбільші купи сміття, якого не вивозять тижнями і місяцями, - розповідає голова міської громадської організації «За чисте місто!» Антон Рекуш. – Матеріалів зібралося на цілий фільм, окрім того, ми взяли велику карту Тернополя, на якій позначили ці місця. Картина постала вражаюча. Наші активісти заглянули навіть у ті закутки, де пересічні тернополяни бувають рідко. А там ми виявили кілька стихійних смітників – це, зокрема, на вулицях Микулинецькій, Пісковій, Спортивній, Яреми і поблизу «Текстильника».

Волонтери організації «За чисте місто!» закликають до співпраці як політичні сили й громадські організації, так і пересічних тернополян. «Ми чекаємо на Романа Заставного, який разом з нами одягне фуфайку, рукавиці, візьме граблі, лопату і піде прибирати сміття», - каже голова обласної громадської організації «За чисте місто!» Тетяна Білінська, - адже «сміттєва»проблема дійшла до критичної межі. Наше місто, яке ще донедавна було одним із найчистіших в Україні нагадує нині суцільну сміттярку, а влада грається у мовчанку в той час, коли місто перетворюється на «маленький Чорнобиль».

Активісти неурядової організації «За чисте місто!» готові безкоштовно надавати юридичні консультації тернополянам, які захочуть повернути кошти, сплачені за вивезення сміття, якого комунальні служби міської ради, однак, не вивозять.

- Ми допоможемо людям оформити позови до суду, щоб можна було повернути гроші за невивезене сміття, - каже Антон Рекуш. – Окрім того, плануємо проводити так звані суботники, щоб прибирати сміття на найбільш засмічених ділянках. Вивозити сміття є куди, адже «тернопільські відходи» готові прийняти на різних офіційних сміттєзвалища як в нашій області, так і сусідніх. Однак чомусь місцева влада відхиляє ці варіанти. Чи, бува, не тому, що деякі її представники й самі мають бізнесовий інтерес у цій галузі?.. Через це настав час громаді впливати на владу. Вона повинна відстоювати інтереси людей, а не власні.

Прилучитися до громадського екологічного руху «За чисте місто!» може кожен небайдужий тернополян. Уже сьогодні він об’єднує сотні мешканців нашого міста різного віку, а головне студентів тернопільських вузів, і його ряди постійно зростають. У зв’язку з такою масовою активністю та з метою чіткої координації роботи ГО «За чисте місто!» планує відкрити ще три офіси в мікрорайонах «Дружба», « Східний» та «БАМ».

Усіх, кого хвилює і болить екологічна, а також моральна чистота рідного міста, ГО «За чисте місто!» запрошує зголошуватися у свій центральний офіс, що розташований за адресою: вул. Листопадова, 2, (біля обласної прокуратури), тел. 42-21-01.

 

Дата: 17.02.2010
Автор: Люба Лазука
Джерело: Нова Тернопільська газета № 7(492)

Повернутися у розділ ЗМІ
» Додаткові розділи
» Фотоматеріали
» Медіа файли
Перше засідання громадської ради з питань екології
Перше засідання громадської ради з питань екології
 Переглянути відео
 Усі відео матеріали
» Пошук по сайту
» За чисте місто!
© ТОГО «За чисте місто!»

Про організацію        Наша Тернопільщина        Нормативно-правові документи        Громадські приймальні        Діяльність організації        Засоби масової інформації        Корисна інформація        Зворотній зв’язок
Створення сайтуweb-студія «Kenga» Web-студія «Kenga»