За чисте місто!
головна сторінкаконтактна інформаціякарта сайту
За чисте місто!
» Адреси громадських приймалень

   Центральний офіс

    м. Тернопіль
вул. Листопадова, 2,
тел.  (0352) 42-21-01
e-mail: zamisto@mail.ru

За чисте місто!
» Корисні посилання
Президент України
Урядовий портал
Верховна Рада України
Громадянське суспільство і влада
МІНІСТЕРСТВО ОХОРОНИ НАВКОЛИШНЬОГО ПРИРОДНОГО СЕРЕДОВИЩА УКРАЇНИ
Національний знак єкологічного маркування
Міжнародний Фонд "Єдиний світ"

Культурно-мистецьке життя

Філармонії та Театри  

Тернопільська обласна філармонія — культурно-мистецький заклад у м. Тернопіль, що займається організацією концертів і пропагандою музичного мистецтва.

Створений у грудні 1939. Розташований у будинку колишнього «Міщанського братства» на вулиці Князя Острозького (нині — історико-культурна пам'ятка), де виступали Іван Франко (1905, 1911), хор «Тернопільський „Боян“», Соломія Крушельницька (1928), Богдан Лепкий (1929), працював театр «Тернопільські театральні вечори» (1915—1917) та ін.

У приміщенні філармонії — концертний зал на 400 місць, малий репетиційний зал, кімнати для занять тощо.

Тернопільський академічний обласнийЗаснований 1968 з ініціа­тиви О. Савки в місті Копичинці Гусятинського району Тернопільської  драматичний театр імені Тараса Шевченка — культурно-мистецький заклад у місті Тернопіль, головна театральна сцена міста і області.

Тернопільський академічний обласний драматичний театр імені Тараса Шевченка розташований за адресою: бульвар Т. Шевченка 22 (пл. Театральна), м. Тернопіль (Україна)[1].

Театр працює в приміщенні, спорудженому 1957 (архітектори І. Михайленко, В. Новиков, Ф. Чорновол):

        глядацький зал на 600 місць,

        «мала сцена» (від 1987) на 80 місць,

         понад 60 репетиційних, гримерних та інших приміщень;

Діють бутафорний, перукарний, кравецький, костюмерний, реквізитний цехи, студія

Тернопільський академічний обласний театр актора і ляльки — культурно-мистецький заклад у місті Тернопіль. Заснований 1 квітня 1980 як Тернопільський обласний театр ляльок; творчу діяльність розпочав 1 листопада того ж року.

Театр співпрацює з вітчизняними і зарубіжними мистецькими колективами лялькарів; акторський склад поповнюють випускники акторського відділу Тернопільського музичного училища.

У приміщенні театру діє музей ляльок, подарунків і сувенірів.

 

    ПЕРЕЛІК МУЗЕЇВ ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

 

Краєзнавчі музеї

Тернопільський краєзнавчий музей — краєзнавчий музей у місті Тернополі, найбільше зібрання пам'яток і матеріалів з природи, історії, етнографії і побуту Тернопільщини, найдавніший заклад культури і просвітництва в області.

Бережа́нський краєзна́вчий музе́й — музей в Бережанах у Тернопільсьій області, Україні. Знаходиться в приміщенні міської ратуші (пам'ятки архітектури початку 19 століття).

Борщівський краєзнавчий музей — краєзнавчий музей, культурно-освітній заклад у місті Борщів Тернопільської області.

Бучацький краєзнавчий музей — культурно-освітній заклад. Заснований 1982 у місті Бучач. Від 1988 — відділ Тернопільського краєзнавчого музею. До 1992 музей розташовувся у приміщенні міської ратуші (див. Бучацька ратуша).

Денисівський краєзнавчий музей — державний музей у селі Денисів Козівського ра­йону Тернопільської області.

Кременецький краєнавчий музей — науковий культурно-освітній заклад у місті Кременець Тернопільської області. Створений у березні 1937 з ініціативи польських учених Ф. Мончака та З. Опольського. Деякий час знаходився у приміщені колишнього ліцею.

Шумський краєнавчий музей - (Шумське, майдан Незалежності, 5)

Чортківський  краєнавчий музей (м. Чортків, вул. Зелена, 3.)

Теребовлянський історико-краєзнавчий музей відкрився 30 серпня 1999 р. за ініціативою та стараннями Мирослава Смалиги і Зінчишина Ігора, які розпочали збір експонатів ще у 1996 р. Музей пропонує до огляду 6 залів та 1 виставковий із змінною експозицією. (м. Теребовля, Шевченка 26)

Заліщицький краєнавчий музей - Музей знаходиться в приміщенні Заліщицького районного будинку народної творчості

Музей Трипільської культури в печері «Вертеба»- Музей засновано в 1976 р. Спочатку він існував на громадських засадах, а з 1979 р. як відділ Тернопільського обласного краєзнавчого музею, з 2003 р. отримав статус обласного комунального краєзнавчого музею.

Гусятинський районний краєзнавчий музей – (смт Гусятин, вул. Тернопільська, 5.)

Меморіальні музеї

Музей Володимира Гнатюка — обласний комунальний етнографічно-меморі­альний музей у селі Велеснів Монастириського району Тернопільської області. Заснований з ініціативи і за участі О. Черемшинського, який є директором музею від дня його відкриття 31 травня 1969

Меморіальний музей-садиба Леся Курбаса — державний музейний заклад у селі Старий Скалат Підволочиського району Тернопільської області. Відкритий у лютому 1987 до 100-річчя від дня народження Леся Курбаса.

Музей Богдана Лепкого — літературно-меморіальний музейний заклад у місті Бережани Тернопільської області. Відкритий 27 серпня 1995 Музей Соломії Крушельницької — музей-садиба у селі Біла Тернопільського району Тернопільської області у приміщенні єдиноуцілілого після війн житлового будинку з маєтку Крушельницьких1963 році в дні святкування 90-річчя з дня народження Соломії Крушельницької, на будинку було встановлено меморіальну дошку. Тоді ж було відкрито невеликий музей у кімнаті, що праворуч від входу.

Музей Уласа Самчука - Шумський район, с. ТилявкаМузей Олександра Неприцького-Грановського - Кременецький район, с. Великі Бережці Художньо-меморіальний музей Леопольда Левицького - Борщівський район, с. Бурдяківці.

Почаївський меморіальний музей художника І.Ф.Хворостецького – (Кременецький район, м. Почаїв, вул. Лосятинська, 12)

Івана Пулюя

Кременецький літературно-меморіальний музей Юліуша Словацького (м. Кременець, вул. Ю. Словацького, 16.)- 26 липня 2002 року у родинному будиночку Словацьких засновано єдиний у світі музей Юліуша Словацького.

Художні та мистецькі музеї

Тернопільський обласний художній музей — один з музеїв Тернополя, розташований у північно-центральній частині міста, на вулиці Соломії Крушельницької 1.

Бережанський музей книги — культурно-освітній заклад у місті Бережани Тернопільської області. Заснований у червні 1984 як міжобласний методологічний центр пропаганди книги. Від 1991 — регі­ональний центр української книги. Від 1994 — відділ Тер­нопільського краєзнав­чого музею.

Копичинецький музей театрального мистецтва — обласний комунальний музей театрального мистецтва Тернопільщини. області. У січні 1991 набув статусу державного, до того мав наз­ву «Музей Копичинецького народного театру» й діяв на громадських засадах. Директор музею — О. Савка (19681995), від 1995 — Р. Савка.

Історичні музеї

Музей переслідуваної Церкви — музейний заклад на Тернопільщині, духовний центр УГКЦ. Відкритий 2000 в місті Бережани з ініціативи директора музею, протоієрея о. М. Немелівського і за підтримки та з благословення єпис­копа Зборівської єпархії М. Колтуна.Музей пам'яті жертв тоталітарних режимів — один із перших подібних меморіальних закла­дів в Україні. Відкритий 2005 в місті Кременець Тернопільської області у приміщенні ПТУ № 6, де 19391953 була в'яз­ниця.

-Музей політичних в'язнів — історико-меморіальний музейний заклад у місті Тернопіль. Діє від 14 жовтня 1996.

Музей «Молотківська трагедія»- музей у селі Молотків Лановецького району. Споруджений 1985 як центральна частина меморіального комплексу.

Почаївський історико-художній музей –(. Почаїв, вул. Шевченка,  14-А.)

Музей «Зборівська битва»- Музей діє з 1995 року (м. Зборів, вул. Козацька, 13.)

Підгаєцький музей героїв УПА-У  1993 році   Підгаєцькою  організацією  Союз  Українок   ініційовано  створення  музею  УПА. Має  відповідну   цінність  і художня  література  із  книгозбірок  М. Фурди, в якій  йдеться   про  голодомор  1932-1933 років, сталінські  репресії, часи  козаччини.

Повернутись до розділу Наша Тернопільщина
» Додаткові розділи
» Фотоматеріали
» Медіа файли
Перше засідання громадської ради з питань екології
Перше засідання громадської ради з питань екології
 Переглянути відео
 Усі відео матеріали
» Пошук по сайту
» За чисте місто!
© ТОГО «За чисте місто!»

Про організацію        Наша Тернопільщина        Нормативно-правові документи        Громадські приймальні        Діяльність організації        Засоби масової інформації        Корисна інформація        Зворотній зв’язок
Створення сайтуweb-студія «Kenga» Web-студія «Kenga»