» Адреси громадських приймалень Центральний офіс м. Тернопіль » Корисні посилання |
Eкономіка областіПромисловість Кількість підприємств – 276 Обсяг промислового виробництва в порівняльних цінах – 1,3 млрд.грн., що складає 0,6% від обсягу по Україні. Провідна галузь промисловості області – харчова. В господарському комплексі області, виходячи із забезпечення раціонального використання її природного, виробничого, науково-технічного, інтелектуального потенціалу та вигідного геополітичного розташування, харчова і переробна промисловість відіграє визначну структуроформуючу функцію і являє собою одну із провідних галузей, яка повинна не лише задовольнити потреби населення регіону в продовольстві, а й бути важливим джерелом формування бюджету області. Харчову і переробну промисловість області представляють 128 підприємств. В області діє 9 цукрових заводів (у містах - Борщів, Бучач, Збараж, Ланівці, Козова, Кременець, Хоростків, Чортків, селищі Велика Березовиця). Найпотужніші з них – Чортківський, Кременецький, Хоростківський. Спиртову галузь області представляють 15 підприємств, що виробляють за рік понад 6 млн.дал. спирту. До найбільших відносяться Борщівський, Залізцівський та Марилівський, Новосілківський, Бучацький спиртзаводи. Молокопереробний комплекс області складається з 25 молокопереробних підприємств. Молочна промисловість виробляє масло, сири, свіжомолочні продукти, сухе знежирене молоко. Найбільшими підприємствами цієї галузі є Тернопільський молокозавод, Чортківський, Бучацький, Борщівський сирзаводи, маслосирзаводи – Шумський, Хоростківський, Підгаєцький. Річний обсяг виробництва масла тваринного – понад 4 тис.тонн, сирів жирних - 4 тис.тонн та цільномолочної продукції - 20 тис.тонн. М’ясна промисловість представлена м"ясопереробними підприємствами розташованими в м. Тернополі та Чорткові. Річний обсяг виробництва м’яса 12тис.тонн та ковбасних виробів 7 тис.тонн. Машинобудування і металообробка є важливою галуззю важкої промисловості, яка донедавна розвивалась прискореними темпами. Усі підприємства працюють на привізному металі і випускають трудомістку продукцію – електротехнічні прилади, світлотехнічне обладнання, бурякозбиральні комбайни. Металообробка має місцеве значення. Металообробні підприємства зосереджені в Тернополі, Чорткові, Бучачі, Підгайцях, Збаражі, Товстому. Найбільшими підприємствами галузі є:
Легка промисловість базується на місцевій (шкіра) і привізній сировині (бавовна, шерсть, текстиль, шкіра та ін.) У ній виділяються текстильна, швейна, галантерейна промисловість. Текстильна виробляє бавовняні тканини, пряжу, вату, шовк. Її найбільшими підприємствами є ВАТ "Текстерно" в м. Тернополі, яке за своєю потужністю належить до числа найбільших на Україні виробників бавовняних тканин, ватна фабрика у м. Кременці Промисловість будівельних матеріалів сформувалась на основі використання місцевих нерудних корисних копалин. Випускаються залізобетонні конструкції, цегла, вапно, гіпс, асфальт та ін. Підприємства цієї галузі рівномірно розміщені на всій території області, але внаслідок зменшення обсягів будівництва випуск продукції значно скоротився. Галузева структура промисловості Тернопільської області
Найбільші підприємства області
Агропромисловий комплекс Площа Тернопільської області — 13,8 тис. кв. км, що становить 2,3 відсотка території України. В области проживае 1109,9 тисяч чоловік населения, в тому числі 634,1 тис.чол. (57,1 %) сільське. На одного жителя області припадахє 0,95 га. сільгоспугідь, з них 0,76 га. ріллі. Виробництво валової продукції сільського господарства (в порівняльних цінах 2000 року) становило 2,1 млрд. грн. (3,1 відсотка виробництва України) і в порівнянні з попереднім роком ріст виробництва склав 6,8 відсотків (130,3 млн.грн.), в тому числі в рослинницькій галузі 8,6 %, тваринницькій - 3,8%. В сільськогосподарських підприємствах виробництво валової продукції збільшилось майже на 14 відсотків, відповідно в рослинництві – на 11%, тваринництві – на 29%. Станом на 01 січня 2006 року у користування сільськогосподарських підприємств було 340,1 тис.га. сільськогосподарських угідь, з них 314,4 тис. га. ріллі. Для ведення селянського /фермерського/ господарства 837 rpoмадянам передано 36,0 тис.га сільськогосподарських угідь, в тому числі 35,3 тис.га ріллі. Щорічно споживачам України та на експорт виробляється та реалізується основних видів харчової продукції :
Динаміка росту обсягів виробництва товарної продукції основними галузями переробної промисловості:
Переробну промисловість регіону представляють 200 харчових підприємств різної форми власності - від спиртових заводів з стовідсотковою часткою державної власності до широкого переліку акціонерних та приватних переробних підприємств: цукрової, молокопереробної, м’ясопереробної, хлібопекарної, пивоварної , консервної та борошномельно–круп’яної галузі .
Загальні показники зовнішньої торговлі. Зовнішньоторговельний оборот області товарами та послугами за 2008 рік склав 500,6 млн. дол. США, що 64,3% більше, ніж у 2007 році. У тому числі: експорт – 154,4 млн. дол. США, імпорт – 346,2 млн. дол. США. У порівнянні з 2007 роком обсяги експорту збільшилися на 16%, імпорту – в 2 рази. Зовнішня торгівля товарами у 2008 році здійснювалась із 93 країнами світу. Експортні операції проводилися з партнерами 45 країн світу, імпортні – 87. У 2008 році в основному експортувалась продукція за такими товарними групами: електричні машини і устаткування – 26,1%; алкогольні і безалкогольні напої – 13,4%; меблі – 9,9%; деревина та вироби з деревини – 9,3%; котли, машини, апарати і механічні пристрої – 5,8%; продукти переробки овочів, плодів – 4,2%; одяг трикотажний – 3,8%; папір та картон – 3,1%; одяг текстильний – 3,1%; насіння і плоди олійних рослин – 2,8%. Структуру імпортних поставок склала продукція за такими товарними групами: котли, машини, апарати і механічні пристрої – 20,8%; електричні машини і устаткування – 16,5%; наземні транспортні засоби – 12,7%; чорні метали – 7,7%; полімерні матеріали, пластмаси – 7,1%; фармацевтична продукція – 3,7%; ефірні олії, косметичні препарати – 3,2%; папір та картон – 2,5%; органічні хімічні сполуки – 2,4%; деревина та вироби з деревини – 1,6%. Обсяги зовнішньої торгівлі послугами у 2008 році з партнерами із 77 країн світу склали 16,5 млн. дол. США. У 2008 році обсяги експорту послуг зросли на 25,5%, імпорту – в 2 рази. Основну частку експорту склали транспортні послуги – 72,2% загального експорту послуг. Найбільші торгові партнери з експорту: Німеччина (29,6% їх загального експорту), Сполучене Королівство (16,5%), Швеція (13,0%), Росія (7,3%) та Молдова (6,6%). У сфері імпорту послуг найбільшу питому вагу склали послуги в операціях з нерухомістю та здаванням під найм – 27,9% загального імпорту послуг. Найбільші торгові партнери області з імпорту: Польща (25,8% загального імпорту), Австрія (18,9%), Німеччина (12,4%), Росія (6,3%) та Португалія (6,0%). Транспорт і зв'язок Транспортні комунікації Експлуатаційна довжина:
в тому числі з твердим покриттям – 5027,1 км Кількість мостів:
Тернопільська область знаходиться в західній частині України. Завдяки вигідному географічному розташуванню через її територію проходить значна кількість залізничних і автомобільних шляхів сполучення, що з’єднують країни Азії, Близького і Далекого Сходу із країнами Західної Європи. Відстань від Тернополя до кордонів найближчих країн Європи становить 220-350 км. Відстань до сусідніх обласних центрів України: Львова, Луцька, Рівного, Івано-Франківська, Чернівців, Хмельницького складає 120-160 км.; до столиці України міста Києва – 500 км. Три автомагістралі міжнародного значення пересікають область із заходу на схід і з півночі на південь. Автомагістраль Брест-Чернівці з’єднує західну частину Білорусі з Румунією і є головним коридором північно-південного напрямку до балканських країн і Середземномор’я. Інші дві автомагістралі Харків-Київ-Львів і Київ-Ужгород з’єднують східні кордони і центр України з Польщею, Словаччиною і Угорщиною. Обмеження швидкості на автомагістралях становить 120 км/год. Залізничний вузол міста Тернополя надає можливість сполучення практично з усіма обласними центрами України, країнами ближнього зарубіжжя. Через місто проходять поїзди сполучення із Польщею, Росією, Чехією, Болгарією, Словаччиною. Залізнична станція може пропустити за добу більше 100 тисяч тонн вантажів. Аеропорт "Тернопіль", що знаходиться за межами міста на відстані двох кілометрів, має злітно-посадочну смугу з штучним покриттям розміром 2000м х 42 м. і може обслуговувати повітряні судна з максимальною злітною масою до 61 тонни (літаки типу Л-410, Ан-24, Ан-26, Ан-12, Як-40, Як-42, Іл-18, ТУ-134, та вертольоти всіх типів). Пропускна спроможність аеропорту - до 100 пасажирів на годину. Аеропорт забезпечений митним та прикордонним обслуговуванням по виклику. Виконуються чартерні, нерегулярні польоти по перевезенню пасажирів, вантажів в усі країни світу, крім країн, до яких застосовуються санкції ООН. Найближчі міжнародні аеропорти – Київ (500 км), Львів (120 км), Івано-Франківськ (170 км). Телекомунікаційні системи Лідером у сфері телекомунікацій Тернопільщини є Тернопільська дирекція ВАТ "Укртелеком". В області експлуатується 508 АТС, в т.ч. 448 - в сільській місцевості, 60 - у міській, з них 5 цифрових. Телефонами користується 189,5 тис. абонентів. В обласному центрі діє 10 АТС загальною ємністю понад 65,8 тис. та 23 відомчі АТС ємністю понад 5,8 тис. номерів. Щодо операторів інших напрямків, то в області працюють ЗАТ "УТЕЛ", ЗАТ "Інфоком", СП "Український мобільний звязок, ЗАТ "Київстар GSM", оператор пейджингового зв'язку, провайдери Інтернет та ІР - телефонії. Сучасні цифрові АТС дозволяють надавати послуги мобільних видів зв'язку, електронної пошти та Інтернету. Тернопільською дирекцією ВАТ"Укртелеком" вже введено в експлуатацію дві базові станції транкінгового зв'язку системи "SMAR-TRUNK-ІІ". В перспективі для покриття території всієї області буде збудовано ще 6 станцій, що забезпечить мобільним зв'язком працівників фермерських господарств, лісництв, реструктуризованих підприємств агропромислового комплексу, аварійних служб тощо. Повернутись до розділу Наша Тернопільщина |
» Додаткові розділи
» Фотоматеріали
» Медіа файли
» Пошук по сайту
» За чисте місто!
|
© ТОГО «За чисте місто!» |
Про організацію Наша Тернопільщина Нормативно-правові документи Громадські приймальні Діяльність організації Засоби масової інформації Корисна інформація Зворотній зв’язок |
|